► Nasze Koło

Strona Koła

W roku 1980 na bazie przyzakładowej sekcji przy KWK 1 Maja kilkuosobowa grupa zapaleńców wędkarstwa na czele między innymi z Adamem Lubański , Janem Kasprzyk , Zdzisławem Rajmanem  włączyło nasze koło do wędkarskiej sztafety , dlatego  rok 2010  jest dla nas szczególnie radosny nasze Koło obchodzi Jubileusz XXX-lecia istnienia w strukturach Polskiego Związku Wędkarskiego. Przez te długie lata do dnia dzisiejszego twórczo i aktywnie kontynuujemy dorobek naszego związku .

W  2005 roku podjęto nowe inicjatywy które stały się impulsem do  pozyskania młodzieży oraz dalszych działań w ochronie środowiska naturalnego , nawiązano współpracę z parlamentarzystami ,władzami lokalnymi pod kontem ochrony środowiska oraz dalszego rozwoju sportu wędkarskiego , proszono wielu sponsorów o wsparcie naszych działań w dotarciu do młodzieży, między innymi wsparcia w corocznych imprezach dla najmłodszych z okazji dnia dziecka  , Postawiono na racjonalną gospodarkę zarybieniową naszych zbiorników po przez coroczne proporcjonalne zarybianie różnymi gatunkami ryb , leszcz , szczupak, lin , karaś , karp , sandacz .
     Uruchomiono stronę internetową naszego koła w celu otworzenia nowych możliwości dotarcia do przyszłych wędkarzy z nadzieją, że przełoży się to wymiernie na zwiększenie ilości członków PZW.

Dynamika rozwoju koła nabrała tępa na przełomie lat 2005/ 2010  dwukrotnie zwiększyła się liczba uczestników zawodów wędkarskich w tym duże zainteresowanie naszej młodzieży , stan liczebny koła wzrósł o osiemdziesiąt  nowych członków, obecnie nasza organizacja liczy 213 wędkarzy w tym szesnastu młodocianych członków uczestników, oraz 7 pań.

Wielka w tym zasługa członków i działaczy koła a także dzięki Przyjaciołom PZW

dlatego z radością wpisujemy to złotymi zgłoskami

do historii naszego koła.

Zaproszenia

Jubileusz 30-lecia koła 110 1-go Maja

Zaproszenia

Z okazji jubileuszu 30-lecia Koła oraz 60-lecia działalności  Polskiego Związku Wędkarskiego przekazuję serdeczne  podziękowania dla działaczy społecznych i tym wszystkim kolegom którzy budowali koło od podstaw za poświęcony wieloletni trud i zaangażowanie w rozwój naszego Koła  .

Dziękuję koleżankom i kolegom członkom Zarządu Koła , Sądu Koleżeńskiego ,  Komisji Rewizyjnej kolegom Społecznej Straży Rybackiej , Sędzim Sportowym  za ich wieloletnią aktywną działalność, która dobrze służyła i służy naszemu kołu w realizacji statutowych celów. Dziękuję kolegom z wieloletnim stażem członkowskim PZW  za życzliwość , wytrwałość oraz przywiązanie do naszego koła .  Serdeczne podziękowania kierowane są dla Zarządu Okręgu za docenienie i wspieranie naszych działań dla dobra związku. Dziękuję kolegom działaczom zaprzyjaźnionych kół wędkarskich za wspieranie naszych inicjatyw oraz za przekazanie swoich funduszy na zarybianie naszych wód.

Dziękuję naszym wędkarzom którzy na równi  z działaczami  na co dzień wnoszą cenny wkład w umacnianie naszej organizacji , dziękuję naszej młodzieży oraz wszystkim naszym członkom za odzew i zaangażowanie w corocznych pracach szczególnie w ochronie naszej przyrody .

Słowa podziękowania należą się  przedstawicielom Gminy Gorzyce za dobrą współpracę oraz za wspieranie naszych wysiłków w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego .  Podziękowania kieruję także do Posła Ziemi Śląskiej Tadeusza  Motowidło za wieloletni bogaty program w rozwoju sportu wędkarskiego , za co roczny cykl zawodów wędkarskich w naszym rejonie VI i w naszym kole. Słowa podziękowania kierowane są do wszystkich instytucji oraz licznych sponsorów przyjacielom naszego koła ,  którzy chętnie wspierają nas w pracy z młodzieżą oraz w rozwoju sportu wędkarskiego. Pragnę tu podziękować organizacjom społecznym i zawodowym , Radnym Miasta Wodzisławia Śląskiego , związkom zawodowym Solidarność byłej KWK 1 Maja , Solidarność  KWK Jas-Mos ,  Sklepom wędkarskim Jolanty Lipowskiej , Tadeusza Chabra , Andrzeja Witek , panu dyrektorowi Bojko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Wodzisławia Śląskiego , Firmie La-Pol  ośrodka wypoczynkowego w Olzie , Firmie Smakosz kolegi Andrzeja Nosal , Firmie Dom Net kolegi Krzysztofa Stepczuk. oraz wszystkim nie wymienionym.

Życzę naszym wędkarzom, aby Jubileuszowy rok  stał się okazją do  satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć, Przyjacielom naszego koła życzę pełnej satysfakcji z tego co robią dla dobra Polskiego Związku Wędkarskiego organizacji polskich wędkarzy.

Kronika

30-Lecie Koła 110 1-go Maja   Jubileusz Koła   Drużynowe Zawody Wędkarskie z okazji Jubileuszu 30 Lecia Koła PZW 110 1 MajaKronika