Wyniki zawodów

Rozegrano Zawody Całodobowe Parami 2019

Z soboty na niedzielę w dniach 24/25 sierpnia 2019 r. na zbiorniku Odra II 616 w Olzie rozegrano otwarte towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej Całodobowe Parami. Zawody sędziowali kol. Tomasz Koralewski, Bogdan Binek, Jan Zorembik

Pogoda dopisała, o godzinie 8⁰⁰ przywitanie zawodników krótką odprawą techniczną, atmosfera wzorowa, dobry humor uczestników i nadzieja na dobre brania.

W otwartych zawodach dla wszystkich członków PZW udział wzięło 30 zawodników (15 par) w składach dwuosobowych przynależnych do 7 kół Okręgu PZW w Katowicach: nr. 110 1-go Maja, 6 Czeladź, 55 Sosnowiec Niwka, 26 Kazimierz Juliusz, 50 Rydułtowy, 62 Wodzisław Śl., 111 Olza.

Tegoroczne zawody z wynikiem 19 205 pkt. wygrali koledzy Marek Kucharski, Jacek Zdrzałek z koła PZW nr 50 Rydułtowy,

II Miejsce z wynikiem 14 260 pkt. zdobyła drużyna kol. Marcin Rajski, Sławomir Chankowski z koła nr 26 Kazimierz Juliusz,

III Miejsce z niewielką stratą punktową zajęła drużyna kol. Jacek Grobelny, Rafał Siciński z koła PZW nr 62 Wodzisław, osiągając wynik 14 060 pkt.

Największą rybę zawodów sandacza 68 cm i wadze 2840 złowili koledzy Józef Duda, Sebastian Brzuszkiewicz, z koła 26 Kazimierz Juliusz otrzymując od organizatora koszulki z logiem Koła 110 1-go Maja.

Wśród uczestników sprawdzono też umiejętności w rzucie piłeczką do celu a nagrodą był kołowrotek, który ufundował kol. Jacek Grobelny (Wodnik). Celny rzut wykonała kol. Mariola Frydel z koła 26 Kazimierz Juliusz ....... Gratulujemy........

Zawody można zaliczyć do udanych, łącznie zostało złowiono 139, 345 kg ryb, które po każdorazowym zważeniu powróciły do łowiska.

Dominującą rybą był leszcz, płoć, łowiono karasie okonie nawet zerwały sumy.